درمان هموروئيد شقاق فيستول و كيست مويي با ليزر

درمان هموروئيد شقاق فيستول و كيست مويي با ليزر

فيستول چيست؟ درمان فيستول با ليزر

چنانچه ارتباط نامتعادل و غيرعادي به صورت يك لوله، بين اندام ها و يا رگي كه داراي بافت پوششي است ايجاد شود، عارضه اي به نام فيستول ايجاد مي شود. چنانچه اين پرسش براي شما ايجاد شده كه فيستول چيست؟ بايد بدانيد فيستول بيماري است كه ممكن است در بخش هاي خاصي از بدن ايجاد شود. اما اصلي ترين مكاني كه اغلب دچار اين بيماري مي شود، مقعد مي باشد. براساس طبقه بندي سازمان جهاني بهداشت اين بيماري مي تواند در محدوده چشم، در سيستم گردش خون، سيستم تنفسي، در سيستم گوارشي، سيستم ماهيچه‌اي، در سيستم ادراري تناسلي و به علت بيماري هاي مادرزادي ايجاد شود. اما بايد به طور اختصاصي مي توان در ارتباط با فيستول مقعد بيان كرد كه، در اطراف روده بزرگ و در نزديكي مقعد غده هايي وجود دارند كه با ترشح موادي نقش به سزايي در سلامت بدن ايفا مي كنند. ترشحات اين غدد به داخل روده ي بزرگ تخليه مي شود. اگر اين دهانه ها بسته شوند، غدد دچار عفونت (آبسه) مي گردند. اما لازم به ذكر است كه هر آبسه اي سبب ايجاد فيستول نمي شود.

فيستول و درمان آن با ليزر

روش هاي درمان فيستول

به طور كلي درمان خانگي و دارويي براي از بين بردن فيستول وجود ندارد. اما ممكن است پزشك براي كاهش عفونت، يك دوره داروي آنتي بيوتيك به بيمار بدهد. براين اساس چاره اي جز استفاده از عمل باقي نمي ماند. اين كار بسته به اندازه و محل قرارگيري فيستول مي تواند متفاوت باشد. يكي از روش هاي درمان فيستول، جراحي باز مي باشد. چنانچه نتوان براي فرد از بي حسي موضعي استفاده كرد، پزشك بيمار را بيهوش مي كند. در اين روش با تيغ جراحي فيستول را برش مي زنند و فرد ممكن است تا روز بعد در بيمارستان بستري شود. روش دوم كه جديدترين روش درمان فيستول مي باشد، استفاده از ليزر است. براي آشنايي بيشتر با اين روش با ما همراه باشيد.

درمان فيستول با ليزر

درمان فيستول با ليزر بهترين راه درماني مي باشد. با بررسي مزاياي ليزر نسبت به جراحي باز مي توان به اين مسئله پي برد. در عمل با ليزر از بي حسي موضعي استفاده مي شود بنابراين احتياجي به بيهوشي و بستري شدن بيمار در بيمارستان نمي باشد. خونريزي ناشي از عمل با ليزر در مقايسه با جراحي بسيار كمتر است. برخلاف جراحي كه دوران نقاهت يك تا دو ماهه دارد، با اين روش فرد به راحتي مي تواند فعاليت هاي روزانه خود را از سر بگيرد. به وسيله عمل با ليزر فرد دچار درد شديد نمي شود و به نسبت عمل با جراحي درد كمتري احساس مي كند.

ادامهـ مطلبـ
| ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۰۳:۵۲:۴۸ | brt
،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
درمان هموروئيد شقاق فيستول و كيست مويي با ليزر
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان