درمان هموروئيد شقاق فيستول و كيست مويي با ليزر

درمان هموروئيد شقاق فيستول و كيست مويي با ليزر

شقاق چيست؟ شيوه درمان شقاق با ليزر

شقاق (فيشر) ترك و يا زخمي است كه در مقعد ايجاد مي شود. اين ترك بسيار دردناك است و اغلب با خون ريزي همراه است. علت ايجاد اين بيماري در افراد، متفاوت مي باشد. اما به طور ثابت در اكثر بيماران اين مشكل با تغييرات اجابت مزاج از قبيل يبوست و اسهال ايجاد مي شود. در برخي از موارد گفته مي شود كه فيشر در اثر كاهش خون رساني به ناحيه پشت مقعد ايجاد مي شود چرا كه اين شقاق در ناحيه ي خلفي مقعد بيشتر بروز مي كند. از نظر ميزان شيوع ميان مردان و زنان نيز، مي توان گفت به طور يكسان است، اما به نسبت در افراد بالغ بيشتر مشاهده مي گردد.

شقاق و درمان آن با ليزر

روش هاي درمان شقاق

بسته به نوع شقاق روش هاي درمان آن نيز متفاوت مي باشد. در برخي از موارد شقاق را مي توان به وسيله درمان هاي خانگي برطرف كرد. اگر به تازگي دچار شقاق شده ايد و در مرحله حاد آن قرار داريد، با استفاده از رژيم غذايي حاوي مواد غذايي فيبردار مانند كلم، كاهو، خيار، ميوه جات، خاكشير، انجير خشك كه آب انداخته شده است و يا دارو هايي مانند پسيليوم، شربت لاكتولوز يا شربت منيزيم مي توان از ابتلا به شقاق مزمن جلوگيري به عمل آورد. هم چنين به مراجعه به پزشك و دريافت يك نسخه ي دارويي مي توان اين بيماري را كنترل نمود. نشستن در آب ولرم نيز مي تواند كمك كند. اما اگر هيچ يك از نسخه ها جواب ندهد و دچار فيشر مزمن شده ايد بايد يكي از روش هاي عمل جراحي و يا ليزر را انتخاب نماييد. با جراحي قسمتي از اسفنكتر داخلي جدا مي شود ودر نتيجه، فشار استراحت اسفنكتر كاهش يافته و زخم ترميم مي شود. با اين روش در اغلب موارد فرد دچار بي اختياري در مدفوع و گاز مي شود. در ادامه با درمان فيشر به وسيله ليزر آشنا خواهيد شد.

درمان شقاق با ليزر

درمان شقاق با ليزر در هر دو نوع شقاق قابل استفاده است. براي شقاق حاد از ليزرهاي با توان پايين استفاده مي شود. هفته اي ۲ تا ۳ جلسه و در مجموع تا ۱۲ جلسه اين كار مي تواند ادامه داشته باشد. براي درمان شقاق پيشرفته يا مزمن از ليزرهاي با توان بالا استفاده مي شود. با اين روش زخم شقاق و زايده پوستي آن برداشته مي شود و عمل اسفنكتروتومي انجام مي شود. از مزاياي استفاده از ليزر در اين عمل اين است كه برخلاف جراحي، هنگام عمل به بافت اطراف صدمه نمي زند و فرد دچار بي اختياري در دفع مدفوع نمي شود. چنانچه فرد بيمار دچار ساير بيماري هاي مقعد باشد به طور همزمان مي توان آن را درمان كرد. احتمال ابتلا به بيماري هاي ويروسي در اين روش به صفر مي رسد. عمل به صورت سرپايي مي باشد و فرد پس از استراحت كوتاهي به زندگي طبيعي خود بازمي گردد. از ساير مزاياي اين روش عدم نياز به بيهوشي است. هم چنين نسبت به جراحي باز، پس از عمل درد كمتري احساس مي شود.

ادامهـ مطلبـ
| ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۰۳:۵۲:۳۰ | brt
،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
درمان هموروئيد شقاق فيستول و كيست مويي با ليزر
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان