درمان هموروئيد شقاق فيستول و كيست مويي با ليزر

درمان هموروئيد شقاق فيستول و كيست مويي با ليزر

كيست مويي و درمان آن با ليزر

كيست مويي در بيشتر موارد يك بيماري ژنتيك است كه طي آن موهاي ناحيه انتهاي ستون فقرات يا در اصطلاح عامه مردم دنبالچه، به جاي آن كه از سمت ريشه به سمت پوست حركت داشته باشد و بيرون بزند؛ مستقيماً بدون اينكه بيرون بيايد به سمت زير و بافت زير پوست نفوذ كرده و ايجاد التهاب مي كند. در نهايت باعث ايجاد حفره در بدن مي شود كه دور آن را با توده و كيست محدود نموده و به مرور زمان داخل اين توده ترشحات جمع شده التهاب ايجاد مي شود. در برخي از موارد با ترشحات چركي و يا درد زياد و يا هر دو اين موارد همراه است و يا اينكه بر روي اين التهاب يك سوراخ كوچك ايجاد شده و اين چرك تخليه مي شود. براي كسب اطلاعات در اين زمينه كه بيماري كيست مويي چيست؟ با ما همراه باشيد.به طور كلي كيست مويي يكي از بيماري هاي شايع قسمت انتهاي ستون فقرات ( دنبالچه) است كه فرد مبتلا در اين ناحيه دچار برگشت مو مي شود. در اصطلاح پزشكي به آن كيست مويي يا سينوس كيست مويي اطلاق داده مي شود.كيست مويي يكي از بيماري هاي شايع است به گونه اي كه برخي از صاحب نظران براين باور هستند كه در زمان جنگ جهاني دوم، اين بيماري بيشتر در ميان افرادي كه از ماشين هاي نظامي كه بسيار خشك بودند و كمك فنر هاي خوبي نداشتند و يا سربازان رويت شده است. لذا علت به وجود آمدن بيماري كيست مويي را در اين افراد، نشستن طولاني مدت و يا ضربه خوردن مي دانستند. به طور كلي به بيماري رانندگان جيپ معروف شده بود. اما پس از گذشت سال ها و انجام تحقيقات متعدد به اين باور دست يافتند كه جيپ ها تنها بروز علايم بيماري كيست مويي را تسريع مي بخشد.

روش هاي درمان كيست مويي

روش هاي مختلفي براي درمان كيست مويي وجود دارد. اگر كيست عفونت زيادي نكرده باشد مي توان با روش هاي سنتي و در منزل تا حدودي آن را معالجه نمود. توصيه هاي زيادي براي اين كار شده است. از مصرف آنتي بيوتيك تا تهيه ي انواع پمادهاي گياهي. اما اگر كيست مويي عفونت زيادي داشته باشد، به راحتي نمي توان آن را درمان كرد. توصيه ما اين است كه با مراجعه به پزشك براي انتخاب بهترين راه تصميم بگيريد. چنانچه بخواهيد از روش جراحي استفاده كنيد بايد بدانيد جراحي به دو روش باز و بسته انجام مي گيرد. در جراحي باز، پس از بيهوش كردن شخص بيمار؛ با خارج كردن كيست مويي آن را بخيه نمي زنند تا با گذشت زمان، جاي آن از كف پر شود. در روش دوم نيز پس از خاج كردن كيست مويي آن را بخيه مي زنند. با گذشت حدود ده روز مي توان براي خارج كردن بخيه به پزشك مراجعه نمود. اما آخرين و بهترين گزينه ليزر مي باشد كه در زير به آن مي پردازيم.

بايد توجه داشت كه وجه تمايز انجام جراحي در گذشته و امروز در بخيه زدن است، چرا كه در گذشته بر اين باور بودند كه با دوختن محل جراحي فرد در مدت زمان كوتاهي درمان مي شود. اما امروزه پزشكان بر اين باور هستند كه بهتر است محل انجام جراحي دوخته نشود و بالعكس باز بماند و بيمار روزانه آن قسمت را شست و شو دهد تا به تدريج بافت آن ناحيه ترميم شود.

بيماري كيست مويي چيست؟

درمان كيست مويي با ليزر

امروزه با پيشرفت علم و تكنولوژي ديگر نياز به انجام جراحي با چاقو نيست، چرا كه در روش هاي قديمي جراحي، دوران نقاهت بيمار طولاني بوده و همچنين بايد درد بسياري را تحمل مي كرد، اما درمان كيست مويي با ليزر داراي مزايايي متعددي است كه در ادامه به آن اشاره خواهد شد.
انجام بي حسي موضعي

عدم نياز به تراشيدن زخم

عدم نياز به پانسمان

كاهش چشمگير درد

سرپايي بودن جراحي

كاهش دوره نقاهت

ادامهـ مطلبـ
| ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۰۳:۵۲:۰۸ | brt
،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
درمان هموروئيد شقاق فيستول و كيست مويي با ليزر
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان